Віталій Гудзенко нажив статки на корупційних схемах?

gudzenko 2 - Віталій Гудзенко нажив статки на корупційних схемах?

Екс-регіонал, який тримає вдома 483 кілограми грошей, знову хоче потрапити в парламент
Віталій Гудзенко – народний депутат від 92 виборчого округу на Київщині — видатний політичний діяч на небосхилі Київської області. Кнопкодав і прогульник засідань — пише про нього авторитетне рух «Чесно». Алкоголік, і екс-регіонал, постачальник страусиних яєць безпосередньо на «царський стіл» в Межигір’ї — додають ЗМІ. За перемогу на окрузі за негласної підтримки «БПП», подейкують, Гудзенко в 2014 році «відвалив» $ 500 тис. На що він готовий в 2019-му?

Аби освіжити в пам’яті події тих далеких постреволюційних часів, нагадаємо кілька важливих деталей. Напередодні парламентської кампанії 2014 року проти власника фірми «Агро Лідер Україна» Віталія Гудзенка зі статком у $35 млн. Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом заволодіння шахрайським шляхом сотень гектар землі в Київській області та відмиванню грошей для сімей Віктора Януковича і екс-губернатора Анатолія Присяжнюка. Тільки депутатська недоторканність могла врятувати його від переслідувань.
gudzenko 2 - Віталій Гудзенко нажив статки на корупційних схемах?
Наведемо лише кілька цитат з інтерв’ю Гудзенка виданню «Цензор» напередодні виборів до Верховної Ради в 2014 році.

(Про роботу заступником губернатора при Януковичі): «За великим рахунком, мені було все одно, з ким працювати. Я не шкодую, що працював з Партією регіонів і особисто Віктором Януковичем»

(Про допомогу антимайдану): «Залишити в біді одних, а іншим допомогти було б нечесно, несправедливо. Чисто по-людськи підтримував обидві сторони

(Про переговори з терористами на Донбасі): «Підтримка антитерористичної операції – досить спірний момент. Я, наприклад, вважаю, що ополченці Донбасу теж мають право на самовизначення. Потрібно було з самого початку вступати з ними в мирні переговори, а не втягуватися в цю братовбивчу війну»

Прекрасний набір для людини, яка згодом представляла в парламенті партію Петра Порошенка, чи не так?
gudzenko perekosilo - Віталій Гудзенко нажив статки на корупційних схемах?
Втім, і за роки в парламенті Віталій Іванович не сидів, склавши руки, а будучи «простим» народним депутатом, тільки збільшував свої статки на корупційних схемах. Ми порівняли його декларації за 2013 і 2018 роки і жахнулися: формально бідний, як церковна миша, депутат, який живе на одну зарплату, обзавівся активами на мільйони доларів.

Так, в 2013 році, до депутатства, у Гудзенка і дружини було 4 земельні ділянки загальною площею 8,5 га, 2 квартири, гараж і ще 7 «інших» об’єктів нерухомості. А також 3 автомобілі, 2 з яких — люксові BMW і Lexus.

А тепер подивимося, до чого прийшов цей народний обранець за підсумками 2018-го? 4 автомобілі, з яких два — «свіжі» Mercedes і Toyota загальною вартістю 4,2 млн грн., Більше 300 тис. євро, 1,8 млн доларів і 12 млн грн готівкою (всього — близько 70 млн грн. в еквіваленті). Навіщо тримати стільки готівки вдома і який для цього потрібен сейф – залишається тільки здогадуватися … До речі, це не рекорд. У 2016 році, згідно з декларацією, народний депутат «від народу» тримав вдома готівкою більше 210 млн грн. Мабуть село Гатне, де проживає парламентарій — найбезпечніше місце на землі, якщо там можна без проблем тримати в приватному будинку 483 кілограми грошей.

З нерухомості у Гудзенко та сім’ї тепер є (увага!) 46 (!) земельних ділянок загальною площею 53 га (в 6 разів!), 2 квартири, 2 будинки, 2 готелі в Закарпатській області, недобудований котедж і ще 5 нежитлових будівель.
ozero vita 548x365 - Віталій Гудзенко нажив статки на корупційних схемах?ozero vita 2 548x365 - Віталій Гудзенко нажив статки на корупційних схемах?
При цьому варто відзначити, що 17 ділянок загальною оціночною вартістю до 5 млн грн. сімейство Гудзенка набуло за короткий проміжок часу — з серпня по грудень 2018 року. Подейкують, що сприяння у цьому надавали безпосередньо в обласній адміністрації, а до цього – в адміністрації Президента Порошенка – в якості відплати за голосування за бюджет та інші антинародні закони щодо скасування ФАПів, закриття шкіл і лікарень, безкоштовного проїзду і швидкої допомоги (повний перелік голосувань Гудзенка тут)

Таким чином, сукупна вартість активів і готівки, «нажитих непосильною працею» за п’ять років, перевалює далеко за 100 млн грн. У той же час всі доходи народного депутата і його дружини за всі роки перебування на посаді (включаючи доходи від здачі в оренду нерухомості, продажу цінних паперів та відчуження майна), склали трохи більше 26 млн грн.
STROJKA 487x365 - Віталій Гудзенко нажив статки на корупційних схемах?
Агов, НАЗК, НАБУ !? Нічого не помічаєте? Чи після скасування статті про незаконне збагачення на такі дрібниці, як де взялися з повітря 75 млн грн. вже ніхто не звертає уваги?

На нинішніх дострокових виборах до парламенту Віталій Гудзенко збирається балотуватися знову по мажоритарному округу №92. Він ще не визначився із політичним «дахом», проте такий токсичний тип навряд чи знайде собі підтримку із першої п’ятірки рейтингових партій.

Истчоник:  antikor.com.ua

Related posts