Руслан Демчак та найзухваліші фінансові махінації серед усіх «друзів-банкірів»

Руслан Демчак - Руслан Демчак та найзухваліші фінансові махінації серед усіх «друзів-банкірів»

У 2003 році Київрада забрала у парку Феофанія 30 гектарів лісу, котрі потім роздала 17 фізичним особам – по 10 соток. Вони отримали поштову адресу “Феофанівський провулок”. Проте майже одразу ці ділянки в один день отримали Олена та Олеся Затолокіни — дружина та дочка генерал-майора та першого заступника голови Державної спеціальної служби транспорту Сергія Затолокіна.

Олена Затолокіна купила 17 ділянок, а дочка орендувала на 49 років під сінокос ще 2 гектари та комунальне озеро. Нині ця територія обгороджена парканом.

Керівник будівельників, які працювали на землі Затолокіних, повідомив журналістам, що щодо купівлі землі слід звертатися до Миколи Супруна — радника екс-президента Януковича та колишнього представника податкової адміністрації по зв’язках із ВР. Його дружина, Людмила Супрун — племінниця впливового за часів Януковича комуніста Олександра Ткаченка, колишній нардеп, очільниця Народно-демократичної партії.

За документами, Супруни ніякого стосунку до виведення земель Феофанії у приватну власність не мають. Проте журналісти з’ясували, що будівництво споруд парку “Феофанія” та забудову приватної території Феофанії з 2004 року веде одна фірма — ТОВ “Жок”. Її працівники запевнили журналістів, що керував весь час будівництвом саме Микола Супрун. Родина Супрунів і Затолокіних — давні друзі, раніше навіть жили в одному будинку. Як запевняють їхні сусіди, у Затолокіних ніколи не було великих грошей. Тому, припускають сусіди, Затолокіни могли записати на себе земельні ділянки, які належать родині Супрунів.

У центрі парку знаходиться будівля, колишня дача академіка Сергія Лебедєва. За документами ділянка належить Якову Бассу — батькові заступника Черновецького Дениса Басса. Власником будинку до Якова Басса був народний депутат Руслан Демчак. У програми “Наші гроші” є два акти про продаж цієї землі. Перший – за 2010 рік. В ньому Демчак продає землю за 2 млн грн Якову Бассу. А другий – за 2013 рік. По ньому Демчак продає цю ж ділянку за 370 тис. грн іншій людині. Сам Демчак запевняв, що Бассу будинку не продавав, бо той не зміг розрахуватися. В деклараціях нардепа за 2014 і 2015 рр. ця дача не вказана.

У Київраді журналістів запевнили, що дача академіка Лебедєва записана на Якова Басса.

Мешканці Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря, що належить церкві Московського патріархату, перегородили дорогу по вул. Академіка Лебедєва, поставили там залізний паркан, розібрали асфальт, покладений коштом міста, і облаштували на цьому місці город.

Детальне розслідування – у відео:

 

«Фараон» конвертаційних центрів

Не зважаючи на те, часи фараонів у Єгипті давно минули – в Україні такі «ентузіасти», як Руслан Демчак, продовжують створювати піраміди, але піраміди фінансові. Саме завдяки любові до подібного «бізнесу» Демчак отримав прізвисько «фараон».

Як зазначають журналісти програми “Наші гроші”, у судових реєстрах є 40 фірм, які наприкінці 2011 податкова назвала “конвертаційними”, “транзитними” чи “фіктивними”. Всі вони мали рахунки в “Ерде-банку” Демчака. Через такі фірми виводили мільйони державних гривень.

Наприклад, аеропорт “Запоріжжя вантажний” у 2010 році створив фіктивну заборгованість перед фірмою, якої не існувало. Потім за державні гроші керівництво аеропорту купило векселі у фірм ТОВ “Стандарт брок” і ТОВ “ФК Контанго” і ними погасило заборгованість. Чоловік, записаний директором фірми “Контанго” на суді запевнив, що підприємством ніколи не керував, а його підписи хтось підробив.

А ось друга фірма-векселедавець, “Стандарт брок”, реєструвалася за тією ж адресою, що й UBG, та мала спільні телефони з пов’язаним з Демчаком пенсійним фондом “Ініціатива”.

Як повідомляє сайт “Наші гроші”, одна з основних компаній по цих судових справах — ТОВ “Артброк” — мала спільну адресу з Фондовою компанією “Ініціатива” Демчака. Телефон “Артброку” реєструвався на киянина Олександра Волошина. А той був бізнес-партнером Олександра Лантуха із “Стандарт Броку”.

Власник ТОВ “Марадор” Андрій Шевченко — з міста Липовець, звідки родом Руслан Демчак. А у фірми Шевченка “Торговий дім “Укрпромзбут” телефон 2333806, як і у фірми “Будкомплекс плюс” колишнього співвласника “Ерде банку” Олександра Поліщука, теж родом із Липовця.

Цей же номер мала і фірма “Торговий дім “Укрпромпостач” Володимира Рубанчикова. Чоловік значився керівником “Денфінансгруп”, яка ішла по тих же судових справах. Брат Рубачикова Сергій — власник ще однієї фірми, “Лаватан”, яка в цих справах виступала векселедавцем. Засновником “Артброк” значилося ТОВ “Краматорський завод металургійного обладнання”. Співвласник заводу Олександр Журавський теж виявився земляком Руслана Демчака — із Липовця. А ще сусідом по будинку Андрія Шевченка — власника фірми “Марадор”.

«Накрутка» у 100 000 разів: як Демчак своїм фірмам колгоспні паї двічі продав

Руслан Демчак двічі продав своїм фірмам колгоспні паї з накруткою у 100 тисяч разів.

Нардеп нібито працював в 2000-них в колгоспі села Стебне Черкаської області і отримав пай на 1/900 колгоспа, вартістю коло 500 гривень. При цьому, як повідомив сільський голова Василь Піддубний, безпосередньо землю Демчак не отримав, оскільки її скупило місцеве товариство Степне. Це він зробив двічі, а потім паї продав компанії ТОВ “Будівельні інновації-плюс” та ТОВ “ФК-Ресурсімпекс” за 50 мільйонів гривень. При цьому вартість усього колгоспу складала 3 млн. гривень.

В цьому в серпні 2012 року в газеті “Голос України” звинувачували тоді ще кандидата в народні депутати Демчака нардепи Олег Новіков та Володимир Ар’єв. За їх документами, номінальна вартість землі становила 246 гривень.

«Заклали будинок?»: у дружини Демчака виявили елітний годинник за $34 тисячі, хоча сам «фараон» офіційно заробив за рік лише 300 доларів

Як зазначається в блозі Михайла Кицюка на Кореспонденті, народний депутат Руслан Демчак для інтерв’ю сайту Грушевського 5 надав фотографії з дружиною Світланою Демчак, де на її руці знаходився годинник, вартістю понад 34 тисячі доларів.

2 2 - Руслан Демчак та найзухваліші фінансові махінації серед усіх «друзів-банкірів»

Згідно з декларацією за 2014 рік доходи його сім’ї склали трохи більше 81 тисячі гривень (3 тисячі доларів за тодішнім курсом), доходи Демчака — 9 634 гривень, що трохи більше 300 доларів.

«Забувся» також Демчак і свій бізнес задекларувати, але то так… Дрібниці на мільйони гривень – навіть можна не згадувати… Власне, Руслан Євгенович так і робить.

3 - Руслан Демчак та найзухваліші фінансові махінації серед усіх «друзів-банкірів»

Як «бідний» Демчак собі банк купував

Незважаючи на те, що офіційні доходи Руслана Демчака є вкрай низькими – це не завадило його дружині стати власницею елітного годинника за 34 тисячі доларів США.

Так само це не заважає і самому Демчаку купувати банки.

ТОВ “Українська бізнес група” купує перехідний “РВС-банк”, створений на базі збанкрутілого банку “Омега” Миколи Лагуна. Про це йдеться в сюжеті Аліни Стрижак в телепрограмі “Наші гроші”.

ТОВ “Українська бізнес група” входить у корпорацію “UBG”, створену 2005 року фінансовою компанією “Ініциатива” та страховою компанією “Добробут” народного депутата Руслана Демчака. Демчак також керував “Українською бізнес групою” протягом 2000-х, віддавши керівництво дружині Світлані.

На момент розслідування ТОВ “Українська бізнес група” було записане на Ольгу та Олександра Стецюків. Останній значився помічником нардепа, а також був його сусідом в м. Липовець Вінницької області. У Демчака нині заперечують будь-яку причетність депутата до UBG, аргументуючи це тим, що він вийшов зі складу акціонерів корпорації UBG у 2011 році.

Складається враження, що ці власники — суто формальні. В оголошенні про продаж страхової компанії зі структури UBG вказано: “Деталі можна дізнатися у Василя Куліша, контактна особа — Олександр Стецюк”. Василь Куліш — голова Третейського суду при громадській організації ГО “Всеукраїнська організація захисту прав споживачів фінансових послуг”. Президент цієї організації — Руслан Демчак. Розташований суд в тому ж будинку, що й “Українська бізнес група” та “UBG”. Також Куліш керував фірмою “Консалтинг груп” зі структури UBG.

Пропередні власники банку “Омега” дали кредит на $10 мільйонів столичному готелю “Либідь” і понад $5 мільйонів пов’язаній із готелем фірмі “Вільний вітер” під заставу готельного корпусу. Проте віддати борги “Либідь” не змогла. За це, 29 вересня 2015 року готель віддали “РВС-банку”.

4 - Руслан Демчак та найзухваліші фінансові махінації серед усіх «друзів-банкірів»

Банк Демчака намагався приховати угоду з ОВДП на 100 мільйонів

«РВС Банк», який контролюється колишнім народним депутатом від БПП Русланом Демчаком, купив облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 100 001 930 грн.

Відповідне рішення прийняла спостережна рада банку.

За даними останньої річної звітності «РВС Банку», співвідношення вартості угоди до вартості активів фінустанови становить 10,2%.

«Цікаво, що банк вчасно не опублікував інформацію про майбутню покупку облігацій, як того вимагає законодавство», – зазначають журналісти.

Про цей факт, який нібито був виявлений емітентом самостійно, «РВС Банк» повідомив 19.07.2019.

«Особлива інформація (про покупку ОВДП на 100 млн грн, – ред.) не була своєчасно розкрита в зв’язку з організаційно-технічними причинами», – йдеться в повідомленні банку.

У декларації екс-нардепа Руслана Демчака виявили «недостачу» на 71 млн

НАЗК виявило недостовірну інформацію в декларації колишнього народного депутата України Руслана Демчака.

У НАЗК заявили, що в декларації Демчака виявили ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

«За результатами перевірки декларації Руслана Демчака за 2016 рік встановлено, що народний депутат вніс недостовірні відомості про засоби, розміщених їм на банківських рахунках і номінальної вартості цінних паперів, що належать йому, – наголошується в повідомленні. – Загалом виявлено порушень на суму понад 71,7 млн ​​гривень».

«Обгрунтовані висновки про виявлені ознаки кримінального злочину будуть спрямовані в Національний антикорупційного бюро України», – пообіцяли в НАЗК.

Демчак надав 48 млн грн фінансової допомоги своєму РВС Банку. Походження грошей під великим питанням

Колишній народний депутат від БПП Руслан Демчак, який був заступником голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, в грудні 2019 роки купив частку в статутному капіталі РВС Банку. На папері володіння оформив.

За інформацією ЗМІ, ця фінустанова належала йому і до цього, а Олександр Стецюк був лише номінальним власником.

Тепер все оформили, як годиться: 16 марта 2020 року Нацбанк надав офіційний дозвіл на включення до основного капіталу банку фінансової допомоги від акціонера РВС Банку Руслана Демчака в розмірі 48 млн. Гривень. У той же час кінцевим бенефіціаром РВС Банку, згідно узгодженої структурі власності НБУ, є Олександр Стецюк.

РВС Банк був створений в серпні 2015 року на базі неплатоспроможного Омега Банку і куплений у серпні «Української бізнес групою» (UBG, Київ), яка контролюється Русланом Демчаком.

Згідно з декларацією про доходи за січень-серпень 2019 року Демчак мав готівкові заощадження в розмірі 7,5 млн гривень.

А основна частина його накопичень перебувала на рахунках в банку – 105 млн гривень.

При цьому він ніс великі витрати:

  • 09 млн гривень – навчання дітей у Великій Британії;
  • 74 тис. Гривень – податки, збори;
  • 2 млн гривень – благодійна допомога;
  • 312 тис. Гривень – оренда рухомого майна;
  • 2 млн гривень – оплата за договором.

Наприкінці 2017 року Демчак «намалював» собі дохід для капіталізації свого РВС Банку. Схема полягає в тому, що шляхом фіктивних дій на фондовому ринку, гроші, отримані злочинним шляхом, легалізуються і відображаються у себе в декларації.

Відбувалося це так:

Спочатку створюється офшорна компанія, простежити походження її активів досить складно. У неї купується і їй же продається пакет держоблігацій. Операції здійснюються за конкретними адресним заявками, щоб обмежити учасників ринку. Для того що б дані операції здійснилися потрібен ще і «свій» брокер на фондовому ринку, який зможе забезпечити проведення операції. Спочатку облігації купуються за заниженою ціною і тут же реалізуються назад в офшор з націнкою. Різниця в кінцевому підсумку і буде тим доходом, який необхідно легалізувати. Дані операції відбуваються кілька разів. Після переведення грошей в готівку – брокерська компанія як правило ліквідується, а отримані кошти офіційно декларуються.

Демчак і раніше підозрювався в незаконному збагаченні, в зв’язку з тим, що в 2015 році задекларував 52 мільйони гривень, які не підтверджувалися його доходами, але справа була закрита.

НБУ оштрафував «РВС Банк» Демчака за відмивання грошей

Національний банк України оштрафував «РВС Банк» на 3 млн грн за підсумками перевірок з питань запобігання та протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення.

Згідно з повідомленням на сайті НБУ, в результаті відповідних перевірок регулятор також направив в «ПроКредит Банк» письмове попередження через незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

Уточнюється, що «РВС Банк» був оштрафований за неналежне забезпечення діяльності внутрішньобанківської системи запобігання легалізації кримінальних доходів/фінансуванню тероризму, що призвело до обслуговування клієнтів-юросіб за фінансовими операціями без документів, що підтверджують явну економічну доцільність і реальні фінансові можливості для їх здійснення.

Демчак «відмив» десятки мільйонів через свій банк

Екс-заступник глави комітету ВР з питань банківської діяльності та народний депутат України 8 скликання Руслан Демчак зараз є фігурантом кримінальної виробництва №62019000000000464, справа № 757/38406/19-к. В даному кримінальному провадженні фігурує скандально відома конвертаційна компанія «І-нвест».

У ЗМІ неодноразово повідомлялося, що злочинна група створила і придбала ряд суб’єктів підприємницької діяльності, в т.ч. ТОВ «I-нвест» (ЄДРПОУ 36473568).

До групи входять не менше п’яти осіб, які «здійснюють оформлення незаконної фінансово-господарської документації та податкової звітності, зокрема, їх підробки, а також вносять в них завідомо неправдиві відомості, здійснюють керівництво і особисто беруть участь в реєстрації на підставних осіб комерційних структур з ознаками «фіктивності» на території міста Києва».

Свого часу ТОВ «I-нвест», легалізувала дружині заступника голови Солом’янського районного суду Тараса Оксюти 834,7 тис. Гривень і фігурувала в кримінальному провадженні №22017101110000019.

Сьогодні Руслан Демчак проходить у справі, в якому він і його «РВС Банк», через ТОВ «I-нвест» за допомогою покупки-продажу ОВДП здійснювали легалізацію злочинних грошей.

Раніше Демчак, таким же способом через «партнерську» компанію «Майстер-Брок» легалізував близько 30 млн гривень. За Демчака взявся центральний апарат Державного бюро розслідувань.

Як Демчак «віджав» бізнес-центр у серці Києва

5 - Руслан Демчак та найзухваліші фінансові махінації серед усіх «друзів-банкірів»

Питання ймовірного порушення майнових прав інвестора в Україні вивчатиме директорат з питань інформаційної політики Офісу Президента України.

Зазначимо, що йдеться про порушення прав компанії «Рантьє плюс», у якої намагаються відібрати будівлю (БЦ) у центрі столиці вартістю майже 10 млн доларів.

Компанія придбала майно у 2012 році. Будівля розташована в елітному районі столиці – по провулку Рильського, 6 (Софійська площа). Нічого не віщувало біди, але в 2019 році компанія випадково дізналася, що вже не є його власницею.

Виявилося, що з 2018 року в судах відбувалися процеси, метою яких було «віджати» будівлю у власників, і фінальним етапом була зміна інформації в реєстрі з боку державного реєстратора.

Як з‘ясували журналісти УНН, йдеться про державного реєстратора КП «Реєстраційне бюро» Ганну Чуйко, яка «переписала» майно на користь інших людей, а саме РВС банк колишнього депутата від партії «Блок Петра Порошенка» Руслана Демчака.

Источник:  vkriminal.com

Related posts

Leave a Comment