Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Олексій Тахтай - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Держсекретар МВС Олексій Тахтай з використанням фальшивки отримав погодження на продаж коштовного майна в центрі Києва, а Нацполіція зробила все, аби винними в цій оборудці стали інші особи

Вже шостий рік поспіль тривають реформи у МВС. Міністерство позбавляється всього, що тільки може, або до чого дотягнуться. Наприклад — до приміщення ДАІ Печерського району Києва, в якому після ліквідації Державтоінспекції на певний час «оселилося» Державне підприємство МВС «Інформ-Ресурси».

Ще не так давно цей бюрократичний монстр з системи Міністерства внутрішніх справ ледь не монопольно опікувався адмініструванням реєстрів відомства, видачею довідок про несудимість, документів, необхідних при отриманні дозволів на зброю тощо. «Інформ-Ресурси» тримали філії у кожному регіоні держави, великий автопарк та найголовніше — чимало об’єктів нерухомості.

Держпідприємство звітувало про отримання виручки на загальну суму близько 60 млн. грн., але наприкінці 2018 – початку 2019 років стається диво. «Інформ-Ресурси» опиняются на межі банкротства, а численні об’єкти їх власності — в податковій заставі. Втім, таке обмеження не зупинило ідеологів та авторів реалізації скандальної оборутки, внаслідок якої держава втратила коштовну нерухомість в самісінькому центрі Києва.

Частина перша. Як за допомогою фальшивок продали будівлі і хто відправив ці фальшивки

Як з’ясував Dетектив-Info погодження на продаж комплексу цих будівель, що розміщені на Військовому проїзді в Печерському районі столиці, 30 травня 2018 року видавав Фонд державного майна України. Оцінили нерухомість у майже 19 млн. грн. та реалізували на повторному аукціоні через столичну «Універсальну товарно-сировинну біржу». Остання виявилася втаємниченою структурою: наразі її телефони мовчать, електронна пошта відключена, а потрапити в їх офіс — неможливо. Втім, два роки тому це не завадило біржі долучитися до історії відчудження майна, яке де-юре перебувало в податковій заставі.

Наразі всі учасники тих подій визнають — злочинна схема була реалізована шляхом махінацій та підробки документів. Викристовуючи фальшивки податкову заставу скасували, а майно «Інформ-ресурсів» — пустили з молотка.

«Зелене світло» цьому процесу увімкнули в Фонді Державного майна України. Тут Dетектив-Info повідомили, що дійсно 30 травня 18 року погодили продаж коштовних державних будівель у Печерському районі «за поданням Міністерства внутрішніх справ, як суб’єкта управління ДП МВС «Інформ-Ресурси».

У перекладі з «бюрократичної» на зрозумілу мову це означає, що саме документ з надр МВС (плюс всі додатки до нього) виявилися ключовими у подальшій оборудці.

vidpovid%20FDMU - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Відповідне подання скерував до ФДМУ колишній заступник міністра, а нині – державний секретар МВС Олексій Тахтай ще у березні 2018 року. У суповідних документах — оцінка майна «Інформ-Ресурсів», акти, схеми, а найголовніше — лист від ГУ ДФС у місті Києві.

tahtai%20pidpis - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

У ньому зазначено, що фіскали «надають згоду на продаж держнерухомості за адресою Київ, Військовий проїзд, 8″, яка знаходилась у податковій заставі, враховуючи те, що
платником податків надано у заставу об’єкт нерухомого майна у Миколаївській області». А нижче — стоїть підпис заступниці начальника ГУ ДФС у Києві Лесі Брицької.

Втім, цей документ, як власне і підпис Брицької під ним — банальна фальшивка, а насправді ніякої згоди на продаж будівель у ДФС не надавали.

fake%20list - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Як з’ясував Dетектив-Info, існує й справжній лист від податківців, в якому ні про яку згоду й слова немає. У фіскальнмоу відомстві повідомили, що про саме існування фальшивки їм стало відомо під час судового розгляду справи постфактум продажу державного майна, що перебувало в заставі.

lyst%20dfs%20spravjniy - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Тобто, все виглядає так, буцімто колишній заступник міністра, а нині державний секретар МВС Олексій Тахтай підписав подання і подав до фонду — зліплену на коліні підробку. Dетектив-Info протягом тривалого часу намагався зв’язатися з Тахтаєм, однак на наші дзвінки та повідомлення він відповів тим, що… заблокував журналіста Dетектив-Info у месенджері WhatsApp.

tahtai - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

(Олексій Тахтай)

Зауважимо, що ймовірна причетність держсекретаря МВС — це тільки частина загального паззлу кримінальної афери. Річ у тім, що задля імітації відсутності проблем зі скандальним майном учасники схеми мали фактично вивести майно по Військовому проїзду, 8 з обтяження.

Для цього було здійснено ще одну підробку — хтось «намалював» судову ухвалу Ленінського райсуду Дніпропетровської області, куди внесли неправдиві відомості про скасування застави. Надалі злочинці занесли вже цю підроблену ухвалу до держреєстратора, а вже вона «освятила» їх план. Відомо, що наразі ця жінка-реєстратор, яка фігурує у декількох кримінальних провадженнях, переховується від органів слідства. Втім, і це ще не все.

 

Частина друга. Як високопосадовця МВС рятували його підлеглі

Виявилося, що надалі державу у цій історії кинули ще раз — гроші за продаж будівель по Військовому проїзду тупо вкрали! Така оборудка, звісно ж, не могла пройти повз око правоохоронців.

З приводу інциденту поліція зареєструвала одразу два кримінальних провадження, в процесі яких відзначилася хистом до «жонглюванням» матеріалами оригіналів документів, які були використані під час афери. У кого вони перебувають наразі — таємниця. Але за інформацією Dетектив-Info, зацікавленість ними вже виказували в Націонаьному антикорупційному бюро України. Сюди для організації слідства було скеровано третю кримінальну справу за мотивами «ДАІшної афери». І в НАБУ вже скаржилися на те, що палки в колеса їх роботі намагалися вставити в Міністерстві внутрішніх справ.

З матеріалів судового реєстру випливає — цим, зокрема, відзначилася заступниця директора Департаменту юридичного забезпечення МВС Ольга Губарева. Вона не надала детективам НАБУ на їх офіційний запит необхідну їм інформацію по цій оборудці з продажу будівлі «Інформ-Ресурсів». Суд першої інстанції визнав її винною у вчиненні адмінправопорушення, однак надалі ця постанова була скасована в апеляції.

Наразі досудове розслідування у НАБУ ще триває. На Сурикова Dетектив-Info повідомили: вивчають причетність до оборудки не тільки керівництва ДП «Інформ-Ресурси», а й, увага — високопосадовців МВС. Втім, на момент підготовки цього матеріалу будь-кому з них про підозру не повідомлялося. Проте відомо, куди розчинилися гроші, перераховані за незаконний продаж приміщення Печерського ДАІ.

 

Частина третя. Як вкрали гроші за продане держмайно і кого хочуть зробити цапами-відбувайлами

Отже, з майже 19 млн. грн., отриманих ДП «Інформ-Ресурси» від продажу майна, злочинці поцупили близько 17 мільйонів. Їх «перекачали» на рахунки трьох фірм, що ймовірно існували тільки на папері, після чого — вивели в кеш. Хоча будь-яких послуг, робот чи товарів для ДП «Інформ-Ресурси» вони насправді ніколи не надавали.

З урахуванням цього постає логічне питання: хто ж таки має за це відповісти? У Нацполіції, схоже на те, вже визначилися з відповіддю та знайшли двої винних.

Перший — це колишній директор «Інформ-Ресурсів» Юханнан Бабаєв, який наразі перебуває в розшуку, а восени 2019 року — викладав у соцмережі фотографії з Донецька.

babev - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

(Юханнан Бабаєв)

babev1 - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Друга підозрювана – це колишня головна бухгалтерка ДП МВС «Інформ-Ресурси» Ірина Рубан, але і знею не все виглядає гладко. Річ у тім, що адвокат жінки Володимир Чеботарьов наполягає: під час здійснення афери та виведення грошей з рахунків держпідприємства Рубан перебувала на лікарняному та у відпустці.

ruban i - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

(Ірина Рубан)

За словами захисника, у матеріалах справи нема жодного доказу, що його клієнтка вчиняла хоча б якийсь з інкримінованих їй злочинів. Подальшу долю бухгалтерки має вирішити суд — її справу призначено до розгляду на грудень 2020 року.

ruban i1 - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Частина четверта. Покупець проблемного активу

Як би там не було, але фактом залишається те, що коштовна будівля колишнього ДАІ Печерського району по Військовому проїзду дійсно опинилася в приватних руках. Підприємці, що здійснюють свою діяльність по сусідству, запевнили Dететкив-Info — новим власником приміщень стало створене за 2 місця до реалізації оборудки ТОВ «Персевбуд», яке купило нерухомість за майже 19 млн. грн. на повторному аукціоні.

З відкритих реєстрів випливає, що ця фірма оформлена на віргінську офшорку «Алесіо Юніверсал С. А.», якою володіє одесит Юрій Серещенко. Останній – екс-член наглядової ради банку «Хрещатик» та довірена особа екс-власника фінустанови, бізнесмена Василя Хмельницького. А вже Хмельницький — мажоритарний акціонер української будівельної групи UDP, яка зводить квартал елітної столичної нерухомості «Новопечерські липки», який розташований впритул з проданими будівлями ДП МВС «Інформ-ресурси».

MVS%20skreen%20graf - Олексій Тахтай продає коштовне майно в центрі Києва?

Згідно однієї з версій, Хмельницький дізнався про те, що став покупцем скандального активу з кримінальним бекграундом постфактум звершення угоди. Наразі будівлі по Військовому проїзду арештовані. А в сухому залишку історії — незаконний продаж держвласності за підробними документами, розчинення у повітрі коштів, двоє підозрюваних та високопосадовець з МВС, що ігнорує питання журналістів.

источник:  detective-info.com.ua

Related posts