Грищенко: Для вирішення конфлікту на Донбасі не потрібні миротворці – достатньо згоди РФ

Grishenko

Згода на введення миротворців на Донбас залежить від голосування Росії в Раді безпеки ООН. Тому ніхто не очікує ніякого примушення до миру бойовиків. Для вирішення конфлікту на Донбасі достатньо згоди РФ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив міністр закордонних справ України 2003-2005, 2010-2012 рр. Костянтин Грищенко, відповідаючи на запитання, яке буде першочергове завдання у випадку залучення миротворців на Донбасі.

«Так питання не можна ставити, тому що від того, яким чином буде отримана згода на введення миротворців на Донбас, буде залежати все інше. Згода все одно залежить від голосування Росії в Раді безпеки ООН. Відтак вона вже буде визначати параметри функціоналу цієї місії. Зараз Росія наполягає, що це буде просто забезпечення розведення сил на лінії зіткнення і безпека спостерігачів», – розповів пан Гришенко.

За його словами, зрозуміло, що така місія нікому не потрібна, і на це ніхто не піде, тому постає питання, як розширити цей мандат.

«Питання, як розширити цей мандат. Спочатку можна почати з лінії зіткнення, потім розповсюдити на певну відстань від неї, а після цього вихід на східні кордони. Може бути такий варіант. Для цього потрібно переконувати і застосовувати всі можливості не лише України, але й західних партнерів. На сьогодні я не бачу для цього сприятливих умов. У нас зупинився діалог Суркова з Волкером. Мають відбутися зміни у підходах з новим Держсекретарем США. До цього він займався Північною Кореєю. Ми точно не знаємо, хто за що буде відповідати», – відзначив дипломат.

За словами гостя програми, цілком зрозуміло, що в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі не варто сподіватися на активну роль європейців, зокрема Німеччини та Франції, в силу багатьох причин.

«У них в основному є м’яка сила. Лише США мають весь спектр можливостей, аби вплинути на цю ситуацію. Наскільки вони захочуть це зробити, і наскільки це вплине на інтереси внутрішньої політики США. Тому, коли ми даємо будь-які цифри, то маємо усвідомлювати, що це абсолютно теоретична конструкція. Ніякого примушення до миру ніхто не очікує. Для цього потрібно, аби змінилась стратегія і підходи Росії. Тут не треба примусу, достатньо її згоди на вирішення питання, тоді не потрібно навіть миротворців», – констатував Костянтин Грищенко.

Related posts